مشخصات کلی

نحوه عملکرد فیلتر شن : این قسمت از فیلتراسیون تحت عنوان تصفیه سازی در عمق می باشد. این نوع از فیلتر تصفیه سازی را با گذر آب از لایه ضخیمی از ذرات با درجات مختلف انجام می دهد این ذرات می توانند شامل شن ، ریگ ، و یا سیلیس سخت باشند . معمولا سرعت تصفیه سازی به اندازه و شتاب آب در گذر از فیلتر بستگی دارد . در این نوع از فیلتر ها آب پس از ورود به مخزن از طریق پخش کننده به روی سطح شن ها پخش شده و پس از گذر از لایه هایی با اندازه ذرات مختلف در نهایت به سطح زیر لایه به صفحه جدا کننده پوشیده از نازل هایی پلیمری رسیده و در نهایت پس از گذر از صفحه در مخزن زیرین از طریق لوله خروجی خارج می گردد  .

فیلترشن افقی: این نوع فیلترها توانایی تصفیه سازی موثر جهت مواد بیولوژیک و معلّق در آب تا حدود 75 میکرون را دارند و معمولاً در دبی های بالا در مصارف صنعتی و کشاورزی به کار می روند . اندازه بزرگ آنها و قرار گرفتن میزان زیاد شن سیلیس که دانه بندی آن تا ماکزیمم سایز 10 تا 12 میلیمتر می باشد ، می تواند میزان قابل توجهی آب را تصفیه نماید و عملکرد فوق العاده مناسبی دارد . این فیلترها با استفاده از ورق های فولادی مخصوص مخازن تحت فشار (ST37) با ضخامت بالا با جوش مخصوص اتوماتیک زیر پودری ، ساخته می شود .

 فیلتر شن عمودی: این قسمت از فیلتراسیون تحت عنوان تصفیه سازی در عمق می باشد. این نوع از فیلتر، تصفیه سازی را با گذر آب از لایه ضخیمی از ذرات با درجات مختلف انجام می دهد. این ذرات می تواند شامل شن، ریگ (ماسه) و یا سیلیس سخت باشد. معمولاً سرعت تصفیه سازی به اندازه و شتاب آب در گذر از فیلتر بستگی دارد. در این نوع از فیلترها آب پس از ورود به مخزن از طریق پخش کننده به روی سطح شنها پخش شده و پس از گذر از لایه هایی با اندازه ذرات مختلف در نهایت به سطح زیر لایه به صفحه جدا کننده پوشیده از نازل های پلیمری رسیده و در نهایت پس از گذر از صفحه در مخزن زیرین از طریق لوله خروجی خارج می گردد. این دستگاه پس از مدتی کار و انسداد شن ها توسط مواد ناخالص ارگانیک (در زمان آبگیری از استخرها) توسط عملیات شستشوی برعکس و تغییر جهت آب و باز شدن و معلق شدن ذرات تمیز می گردد. کیفیت تولید این فیلترها مانند هیدروسیکلونها می باشد و معمولاً با توجه به فشار بالا با استاندارد دقیق جوشکاری توسط دستگاه زیرپودری به صورت اتوماتیک جوشکاری می شوند. تحمل فشار دراین دستگاه تا kg/cm^210 بوده و میتوان آن را بر حسب سفارش برای میزان بیشتری نیز طراحی و تولید کرد.

 

- نحوه دانه بندی و تعویض شن


دانه بندی
در داخل فیلتر شنی 4 لایه سیلیس دانه بندی با اندازه درشت ، متوسط ، ریز و درشت قرار می گیرد
در ابتدا سیلیس دانه بندی با اندازه درشت(25%) داخل مخزن فیلتر شنی ریخته می شود و پس از صاف کردن سطح آن ، سیلیس با دانه بندی متوسط(25%) و سپس سیلیس با دانه بندی ریز(25%) در انتها سلیس دانه بندی با اندازه درشت (25%) در آن قرار می گیرد .
• سيليس نمره يك از قطر3ميلي متر تا 5 ميلي متر.
• سيليس نمره دو از قطر 5 میلی متر تا 8 میلی متر.
• سيليس نمره سه از قطر 8 میلی متر تا 12 میلی متر.


موارد ایمنی در نگهداری دستگاه فیلتر شن
در نگهداری فیلتر های شنی عمودی و افقی رعایت نکات زیر جهت عمر بیشتر دستگاه ضروری است .
1- ج ) قبل از شروع به کار فیلتر های شنی و بعد از ریختن شن سیلیس داخل آنها حتماٌ بایستی عملیات بک واش به مدت مشخصی به طوری که آب تمیز از پساب خارج شود صورت بگیرد .
2- ج ) توری داخل فیلتر بین راهی که به منظور جلوگیری از ورود شن های سیلیس به داخل سوپاپ هوا است بایستی هرمدت یکبار تمیز شود این دستگاه ( فیلتر بین راهی) همانطور که گفته شد دارای یک توری است که جلوگیری می کند از ورود شن های سیلیس در موقع بک واش به داخل سوپاپ هوا
3- ج) شن های سیلیس باید هر سال مورد بازدید قرار گیرد و هر دو سال یکبار یا هر 18 ماه یک بار بایستی تعویض شوند .
4- ج) شیر اطمینان دستگاه جهت جلوگیری از بالا رفتن فشار در سیستم تعبیه شده است ورودی روی درجه خاصی ( حدود 6 بار ) تنظیم شده آن را دستکاری نکنید .
5- ج) فیلتر شن شما با فشار 6 بار تست شده است و کار می کند برای فشار بالاتر بایستی با کارشناس شرکت مشورت نمایید
6- ج) از تغییر شکل در بدنه و مخزن و گرفتن آب از جاهای مختلف آن یا جوش دادن بوشن جداً خودداری کنید
7- ج) این دستگاه ها دارای وزن زیادی می باشند حتماً بایستی فونداسیون این دستگاه کاملاً محکم و فنی آماده شوند .
8- ج) در زمان حمل و نقل دستگاه و نصب دستگاه دقت شود که به هیچ عنوان ضربه ای به آن وارد نشود و خراشیدگی به وجود نیاید .
9- ج ) در فصلی که آبیاری صورت نمی گیرد بایستی دستگاه از آب کاملاً خالی گرددتا یخ زدگی در آن باعث ترکیدگی مخزن نشود .

  

سایت های پیشنهادی

تماس با ما

كرمان - كيلومتر 4 جاده زنگي آباد - سمت چپ - شرکت دُرّ آب
کد پستی:84459-76199
ایمیل: miserjani@yahoo.com
تلفن: 32719926-32719925-32739926-034
فکس: 32752126- 034

Template Design:silent313