مشخصات کلی

به طور کلی یک دستگاه کنترل مرکزی آبیاری تحت فشار تنها می تواند مواد معلق جامد را از آب گرفته ولی تصفیه شیمیایی یا بیولوژیکی را نمی تواند به طور کامل انجام دهد.
دستگاه های کنترل مرکزی اتوماتیک از قطعات ذیل تشکیل شده اند .


هیدروسیکلون ها


فیلترهای شنی


فیلترهای میکرونی


رآکتور های تزریق کود یا تانک ها و مخازن کود ( یا ونتوری ها )


شیر آلات و اتصالات


تابلوکنترلر


این مجموعه با هم یک پکیج تصفیه کننده آب را تشکیل می دهد.


یکی از مهمترین مواردی که بهره بردار پس از استفاده از دستگاه بایستی مد نظر قرار دهد، تمیز کردن به موقع قسمت های مختلف آن می باشد. بعضاٌ این مورد مورد توجه قرار نگرفته و باعث صدمات زیادی به دستگاه می شودبه طوری که در بعضی موارد آن را غیر قابل استفاده نموده و بایستی بعضی از قطعات آن تعویض شود. توجه به این موضوع باعث شده است طراحان و سازندگان دستگاه های کنترل مرکزی ساخت سیستم های اتوماتیک را در برنامه کاری خود قرار دهند.


عملیات بکواش (شست و شوی برعکس) و حالت های مختلف آن


حالت دستی: به این معنی است که شما می توانید شیرهای بکواش را در مدت زمانی دلخواه بصورت پشت سر هم در حالت بکواش قرار دهید که این برنامه معمولا جهت شستشو و تست دستگاه بکار می رود و فقط کافی است که تعداد شیرهای بکواش را که همان تعداد شیرهای هیدرولیک می باشند بر روی تابلو تعریف کرده و در منوی زمان مدت زمان بکواش هر شیر را تعیین و ذخیره کرد.
حالت دستی در زمان شست و شوی اولیه ی شن های سیلیس و فیلتر های دیسکی کاربرد دارد که در این زمان تابلو این امکان را به کاربر می دهد که سیستم را بر روی حالت دستی تنظیم نماید و هر فیلتر را به مدت زمان دلخواه شست و شو دهد تا به هدف مطلوب برسد.


 حالت زمانی: این حالت به اینصورت است که شما می توانید زمان آبیاری دستگاه را تعریف کرده و پس ازسپری شدن زمان آبیاری دستگاه را تعریف کرده و پس از سپری شدن زمان آبیاری هر شیر را به مدت زمان دلخواه بکواش کنید.


حالت DP: بهترین حالت و کارآمدترین حالت برنامه که معمولا توصیه می شود سیستم در این حالت کار کند. حالت اختلاف فشار یا همان DP است.

مراحل آماده سازی و عملکرد سیستم و اجزای مختلف آن در هنگام شروع بکار سیستم

درنوع اتوماتيك آن يك تابلوي فرمان (كنترلر) به همراه شیر های هیدرو لیکی كليه قسمت هاي دستگاه را هدايت كرده و همچنين تمامي قسمت ها شامل فيلتر ها و شير آلات به صورت هوشمند عمل كرده و در سه حالت تغييرات زمان، تغيير فشار و به صورت دستي كار ميكند.

بازدید و کنترل اتصالات


بازدید از عملکرد تابلو و تست عملکرد آن در حالت دستی


بازدید از اتصالات موجود در باکس شیر های برقی که آببندی آن ها با یستی حتماً کنترل شود


بازدید از شیلنگ های نصب شده روی سیستم


بازدید از فیلتر های بین راهی در قسمت کم فشار و پر فشار تابلو کنترلر و تمیز کاری آن در صورت نیاز تا عملکرد سنسورهای تعیین اختلاف فشار دچار اختلال نشود .

 

سایت های پیشنهادی

تماس با ما

كرمان - كيلومتر 4 جاده زنگي آباد - سمت چپ - شرکت دُرّ آب
کد پستی:84459-76199
ایمیل: miserjani@yahoo.com
تلفن: 32719926-32719925-32739926-034
فکس: 32752126- 034

Template Design:silent313